Vyhledávání

Navštivte naši prodejnu ve Vrchlabí

Máte dotaz? Zavolejte nám 733 712 107

Myslivecké nože

Nůž lovecký je konstruován tak, aby byl nedílnou součástí každého lovce a myslivce. Je to pracovní nástroj, který slouží pro zpracování ulovené zvěře, tak i pro lov. Rozlišujeme několik kategorii loveckých nožů.

Lovecké nože – rozdělení

Stahováky (skinnery)

Lovecké nože s kratší břichatou čepelí, určeny ke stahování kůže z ulovené zvěře, na tupé straně čepele bývají opatřeny párákem. Lovecký párák je hák se zakulacenou špičkou, která se vsune pod kůži zvířete a tahem ji snadno roztrhne.

Tesáky (pasovací nože)

Dlouhé, středohroté nože s pestrým zdobením. Původně sloužily jako pracovní nástroj a lidová zbraň, v dnešní době jsou tyto lovecké nože spíše sběratelskými kusy. Využívají se při mysliveckém pasovacím ceremoniálu.

Závazáky (vykosťovací nože)

Kratší, štíhlé nože s pevnou čepelí, určeny k rychlému usmrcení zvěře bodnutím „za vaz“, tedy do míchy v oblasti prvního krčního obratle. Slouží také k vykostění – oddělení masa od kostí.

Univerzální lovecké nože

Oblíbená varianta, která pokryje většinu potřeb myslivců a lovců. Univerzální loveclý nůž lze použít na vše od vyvržení, stahování kůže až po porcování.

Zavírací lovecké nože

Zavírací lovecký nůž je praktickou kapesní variantou, kterou může mít myslivec vždy při sobě. Kromě hlavní čepele mají většinou ještě další příslušenství jako párák nebo pilku na dřevo.
 

 

 

 

Seřadit
0 produktů

Seznam je omezen na:

Zrušit filtrování
Doprava zdarma
nad 2 500 Kč
osobní odběr
na prodejně
zboží skladem
ihned odesíláme
široký výběr profesionálního
i stylového zboží

Přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové

Vytvořit nový účet